Generatory wiatrowe

To co nas kręci...

Kolejna nowość

31 sierpnia 2012

     Niezmiernie miło jest mi donieść, że opracowane  zostały przez naszych inżynierów nowe modele łopat do elektrowni wiatrowej. Profil dobrany wg naszych doświadczeń i wiedzy. Szczególnie zwrócono uwagę na cichobieżność i wydajność turbiny przy średnich wiatrach.  Nie będę się tu rozpisywał i zachwalał naszego produktu bo było by po wręcz nieprzyzwoite. Wiadomo, że każdy swoje dziecko chwali. Ja jednak uważam, że pochwał nie będą nam szczędzić nasi klienci i to jest dla mnie ważniejsze.


      Jest to projekt praktycznie wykonany od podstaw. Pracowaliśmy nad tym profilem kilka lat próbując różnych kształtów i różnych materiałów. Zbieraliśmy doświadczenia zarówno w terenie jak i w pracowni laboratoryjnej. Badaliśmy profile nie tylko elektrowni wiatrowych małych, dużych i mini wiatraków, ale także czerpaliśmy z wiedzy lotników zarówno płat śmigłowców i samolotów a nawet turbin wodnych. Nie zapomnieliśmy też o trwałości i wytrzymałości łopaty. Owocem naszych prac jest właśnie to:

     W przeciwieństwie do tego co pisze większość dostawców tego typu produktów my nie zrobiliśmy tak jak niektórzy „łopatki na polskie warunki”. Przecież wiatr jest taki sam w Ameryce, Europie czy w Azji. Łopatka powinna być tak zrobiona, żeby była w stanie wykorzystać najlepiej każdy wiatr a nie tylko taki jaki wieje np. „w Wąchocku”. Nasza łopata ma taki profil, że startuje przy niewielkim wietrze (wystarczy już 1m/s). Przy średniej prędkości wiatru (5-6m/s) ugina się nieznacznie i profil dostosowuje się idealnie do zmiennych warunków. Przy większych prędkościach wiatru odchyla się jeszcze bardziej i nadmierna ilość nacierającego powietrza ześlizguje się z łopaty nie powodując gwałtownego wzrostu obciążenia. Dodatkowo łopata skręca się i ustawia bokiem do wiatru. Dzięki czemu przy bardzo silnych podmuchach po prostu przyhamowuje. Nasza łopata jest szeroka na całej długości. Nie należy do szybkich i dzięki temu nie hałasuje podczas pracy. To że łopata jest szybka oznacza, też że potrzebny jest wysokoobrotowy generator. My stosujemy generatory wolno i średnioobrotowe. W obecnej chwili łopaty nasze są przystosowane do generatorów 2kW 400rm. W najbliższej przyszłości przygotujemy też wirnik wielołopatkowy (5 lub nawet 7 łopat) do elektrowni wiatrowej 3kW 220rpm.

Poniżej prezentujemy jeszcze kilka zdjęć z różnych etapów projektu.

Kontakt

Biuro handlowe AirGenerator
ul. Hodowlana 16, 81-606 Gdynia
e-mail: biuro@generatory-wiatrowe.pl
tel.  +48 (53) 558 47 69; +48 (79) 312 03 23
+48 (58) 742 40 50; fax. +48 (58) 742 52 13

Odwiedź nasze pozostałe strony:
www.eco4globe.com,                Google+
www.fotoogniwa-hurt.pl

Aktualności

Elektrownie wiatrowe na bieżąco
w formie blogu

Najczęściej zadawane pytania

Jak przyłączyć mikroinstalację OZE do sieci?
Pokaż odpowiedź

Czy stawiając domowe elektrownie wiatrowe muszę posiadać jakieś pozwolenia budowlane?
Pokaż odpowiedź

Czy do produkowania energii elektrycznej przez elektrownie wiatrowe potrzebne są jakieś koncesje?
Pokaż odpowiedź               Czytaj więcej...