Generatory wiatrowe

Tylko zielona energia

Dlaczego elektrownie wiatrowe?

     Energia odnawialna jest jedyną bezpieczną alternatywą wobec innych źródeł energii.

     W dobie ciągłego zagrożenia emisją szkodliwych substancji do atmosfery, emitowanych przez elektrownie oparte na spalaniu węgla i substancji pochodnych, nie ma innego wyjścia niż rozwijanie odnawialnych źródeł energii. Dodatkowo biorąc pod uwagę, że prędzej czy później przyjdzie nam się zmagać z kończącymi się zasobami w złożach kopalnych, a energia atomowa stanowi ogromne zagrożenie i sprzeciw w społeczeństwie, proponujemy wykorzystanie zasobów energetycznych drzemiących w naturalnych, odnawialnych źródłach, jakimi są wiatr i słońce. Nie tylko przyszłe pokolenia będą nam wdzięczne, że pozostawiliśmy w spokoju paliwa kopalne, które przecież nie wiadomo, czy za jakiś czas nie będą potrzebne do innych, wyższych celów. Wiemy przecież, że cała nasza egzystencja oparta jest na węglu. Jesteśmy przecież z niego zbudowani. Już dziś trwają prace np. nad grafenem, który jest materiałem niezwykłym w swoich właściwościach. Co powiedzą nasze dzieci jeżeli zamiast wykorzystać ten materiał potrzebny na pewno w podboju kosmosu po prostu go spalimy? Niepokoją nas zmiany w atmosferze, tzw. efekt cieplarniany, więc zróbmy to co możliwe, to na co nas stać, żeby nie mieć na sumieniu swojego zdrowia i zdrowia przyszłych pokoleń.
     Sami zapewnijmy sobie już dziś czyste niebo. Dajmy też szansę następcom, żeby mogli zdecydować o przyszłych losach planety. Energia odnawialna nie jest droga. Koszt budowy i obsługi elektrowni atomowej łącznie z jej ostatecznym zamknięciem (zneutralizowaniem skutków wykorzystywania materiałów rozszczepialnych) jest w sumie większy niż suma kosztów poniesionych na budowę i eksploatację równoważnej mocy wytworzonej przez elektrownie wiatrowe. Z pośród źródeł odnawialnych najwydajniejsze są elektrownie wodne ale one wymagają ogromnych inwestycji i wpływają na środowisko naturalne poprzez powstanie terenów zalewowych i unormowanie przepływu rzek. Powoduje to często zniszczenie lęgowisk zwierząt. Biogazownie wytwarzają energię poprzez spalanie substancji organicznych. Mimo, że produkty do takich instalacji powstają z naturalnych źródeł, to powodują niepotrzebną emisję spalin. Jedynie turbiny wiatrowe oparte bezpośrednio na sile wiatru i fotoogniwa wytwarzające energię elektryczną z promieni słońca nie wytwarzają żadnych substancji szkodliwych. Sceptycy, którzy twierdzą, że wyprodukowanie fotoogniwa czy elektrowni wiatrowej powoduje zanieczyszczenie środowiska muszą zauważyć, że tak jest w przypadku każdego rodzaju produkcji. Jeżeli jednak do tej produkcji użyjemy energii wytworzonej z bezemisyjnych źródeł, to przynajmniej w tym zakresie środowisko nie ucierpi. Wyobrażacie sobie fabrykę, która wytwarza prąd na własne potrzeby i we własnym zakresie będzie utylizowała odpady a produkty przewidziane do recyklingu wykorzysta na wytworzenie nowych przedmiotów? W ten sposób można zdecydowanie ograniczyć skutki naszej działalności i zmian w środowisku. Ograniczmy zużycie paliwa spowodowane bezsensownym wożeniem surowców i półproduktów między fabrykami. Nie mamy innego miejsca, gdzie możemy żyć więc dopóki nie uda się nam znaleźć takiego miejsca, to zróbmy wszystko żeby nie zniszczyć tego co mamy.

Stary wiatrak

     Wielokrotnie widzimy pięknie zadbane domy, czyste i zagospodarowane ogrody. Podobają się nam parki krajobrazowe. Na wycieczki jeździmy w najdziksze zakątki świata. Lubimy wypoczywać nad morzem i w górach. Chcielibyśmy żeby nasze bezpośrednie otoczenie wyglądało tak jak najpiękniejsze miejsca na ziemi bo w takim świecie po prostu czujemy się lepiej. Uczymy dzieci, żeby nie wyrzucały śmieci na ulicę, żeby baterie oddawały do utylizacji a nie wyrzucały do śmietnika. Dlaczego więc sami niszczymy ten ogród w którym żyjemy? To że coś jest wspólne nie oznacza, że nie ma właściciela. To nasze wspólne dobro. Parafrazując słowa prezydenta Stanów Zjednoczonych: nie myśl co planeta może zrobić dla Ciebie tylko co Ty możesz zrobić dla planety. Wystarczy, że dzięki tej planecie w ogóle istniejesz. Teraz czas na Twój krok, na Twoje działanie. Już dziś zdecyduj, możesz mieć swoje własne źródło energii, swoje własne małe, przydomowe elektrownie wiatrowe i słoneczne.

Kontakt

Biuro handlowe AirGenerator
ul. Hodowlana 16, 81-606 Gdynia
e-mail: biuro@generatory-wiatrowe.pl
tel.  +48 (53) 558 47 69; +48 (79) 312 03 23
+48 (58) 742 40 50; fax. +48 (58) 742 52 13

Odwiedź nasze pozostałe strony:
www.eco4globe.com,                Google+
www.fotoogniwa-hurt.pl

Aktualności

Elektrownie wiatrowe na bieżąco
w formie blogu

Najczęściej zadawane pytania

Jak przyłączyć mikroinstalację OZE do sieci?
Pokaż odpowiedź

Czy stawiając domowe elektrownie wiatrowe muszę posiadać jakieś pozwolenia budowlane?
Pokaż odpowiedź

Czy do produkowania energii elektrycznej przez elektrownie wiatrowe potrzebne są jakieś koncesje?
Pokaż odpowiedź               Czytaj więcej...