Generatory wiatrowe

Tylko dla profesjonalistów

Sterowniki do elektrowni wiatrowych i ogniw słonecznych

17 sierpnia 2012

     Niniejszym z ogromną przyjemnością możemy wreszcie zakomunikować, że nasz długo oczekiwany produkt już jest dostępny. To najbardziej zaawansowany sterownik OZE jaki istnieje na rynku. Jednocześnie najbardziej uniwersalny. Umożliwia zarówno kontrolę pracy małej elektrowni wiatrowej jak również steruje zasilaniem z fotoogniw i to w taki sposób jaki był dostępny jedynie dla najdroższych, profesjonalnych urządzeń. Już dzisiaj jeżeli chcesz zasilać akumulatory, grzać wodę lub wykorzystać inwerter sieciowy on-grid wystarczy jedno urządzenie.

     Modułowa budowa urządzenia umożliwia wykorzystanie części funkcji bez konieczności opłat za kompleksową funkcjonalność a w razie potrzeby wystarczy wpisać kod odblokowujący i urządzenie zyskuje zupełnie nową moc. Jeżeli chcą Państwo np. magazynować prąd w akumulatorach, ale ich pojemność jest stosunkowo mała to da się to zrobić. Jeżeli do tej pory występowała obawa o przeładowanie akumulatorów to z nowym kontrolerem nie będzie już takiego problemu. Po prostu cała nadmierna moc zostanie przekazana na kolejny odbiornik np. grzałki. Dzięki temu można spożytkować niewykorzystaną moc i np. grzać wodę. Jeżeli grzałki nie będą mogły grzać wody bo np. temperatura wody już będzie zbyt wysoka to załączy się grzałka zrzutowa tzw. „kaloryfer”.

      Kolejnym udogodnieniem dla klientów jest możliwość podłączenia fotoogniw o tożsamej mocy co moc elektrowni wiatrowej. W takim systemie mogą procować same fotoogniwa lub panele  słoneczne połączone w układzie hybrydowym z elektrownią wiatrową. Jedyne ograniczenia to w tej chwili maksymalny prąd i maksymalne napięcie ograniczone w obecnym modelu odpowiednio do 35A i 250V. Na specjalne zamówienie gotowi jesteśmy wykonać urządzenie o większej mocy dopuszczalnej maksymalnie nawet do 100A i 600V. Dodatkowym atutem urządzenia jest  niezwykle mały pobór prądu potrzebny do zasilania. Ogranicza to znacząco straty i wpływa na ekonomikę  systemu. Duży wyświetlacz czytelne przedstawia aktualne parametry i sam wygasza się przy braku reakcji użytkownika.

      Konstrukcja kontrolera umożliwia jego zamocowanie na ścianie lub na powierzchniach poziomych. Wydajny radiator pozwala na pracę bez dodatkowych wentylatorów dzięki czemu nie ma możliwości przegrzania urządzenia spowodowanego awarią wentylatora. Ponadto nie ma żadnego hałasu w czasie pracy. Nasz kontroler jest zabezpieczony przed wszelkimi skutkami niewłaściwego podłączenia. W razie wykrycia jakiegokolwiek problemu (zbyt wysokie napięcie, zbyt duży prąd, za wysokie obroty turbiny, brak podłączenia grzałek zrzutowych, brak podłączonego termometru i wiele innych) automatycznie zatrzymuje elektrownię wiatrową i rozłącza zasilanie z fotoogniw. Proste zasłonięcie estetyczną pokrywą przewodów izoluje użytkowników od możliwości dotknięcia przewodów elektrycznych lub zwarcia. Nowoczesny wygląd urządzenia i wzornictwo bazujące na najnowszych trendach w tzw. przemysłowej energetyce plasują nasze urządzenie na szczycie rozwiązań  technicznych. W najbliższej przyszłości funkcje kontrolera będą rozbudowywane o dodatkowe opcje – prędkość wiatru, temperatura generatora, możliwość podłączenia do komputera, zdalne monitorowanie i sterowanie itp. Liczymy, że z nowymi kontrolerami zyskają na funkcjonalności Państwa OZE.

  Bezpieczeństwo         Niezawodność         Trwałość         Wydajność         Jakość         Prostota

Kontakt

Biuro handlowe AirGenerator
ul. Hodowlana 16, 81-606 Gdynia
e-mail: biuro@generatory-wiatrowe.pl
tel.  +48 (53) 558 47 69; +48 (79) 312 03 23
+48 (58) 742 40 50; fax. +48 (58) 742 52 13

Odwiedź nasze pozostałe strony:
www.eco4globe.com,                Google+
www.fotoogniwa-hurt.pl

Aktualności

Elektrownie wiatrowe na bieżąco
w formie blogu

Najczęściej zadawane pytania

Jak przyłączyć mikroinstalację OZE do sieci?
Pokaż odpowiedź

Czy stawiając domowe elektrownie wiatrowe muszę posiadać jakieś pozwolenia budowlane?
Pokaż odpowiedź

Czy do produkowania energii elektrycznej przez elektrownie wiatrowe potrzebne są jakieś koncesje?
Pokaż odpowiedź               Czytaj więcej...