Generatory wiatrowe

zatwierdzą, nie zatwierdzą, zatwierdzą, nie...

Wczoraj odbyło się rządowe spotkanie w sprawie „trójpaku energetycznego”

25 stycznia 2013

Tematem wczorajszego posiedzenia Stałego Komitetu Rady Ministrów były projekty ustaw energetycznych wchodzące w skład tzw. trójpaku energetycznego. Jak wynika z wypowiedzi jego uczestników, w dalszym ciągu nie osiągnięto konsensusu w spornych kwestiach.

Po spotkaniu wiceministrowie gospodarki Tomasz Tomczykiewicz oraz Mirosław Kasprzak podtrzymali opinię, że rząd przyjmie projekty ustaw energetycznych do końca tego kwartału, po czym niezwłocznie mają one zostać skierowane do Sejmu.Mieczysław Kasprzak zaznaczył, że najważniejsze decyzje w sprawie rozbieżności dotyczących poszczególnych zapisów ustaw nie zostały jeszcze podjęte, a „trójpak” będzie przedmiotem obrad także kolejnego posiedzenia KRM.

Wiceminister gospodarki podkreślił, że poszczególne resorty uzgodniły już większość stanowisk, jednak dalej pozostaje kilka spornych kwestii, a najważniejsze decyzje zapadną na „wyższym szczeblu”.

Jak poinformował natomiast Tomasz Tomczykiewicz, nie przesądzono jeszcze m.in. finalnych wielkości współczynników korekcyjnych w ramach zawartego w projekcie ustawy o OZE nowego systemu zielonych certyfikatów. Do rozstrzygnięcia zostają także kwestie preferencji, które nowe regulacje mają przyznać odbiorcom energii. – To, że prace trwają tak długo oznacza, że producentom wiele zapisów korzystnych dla konsumentów się nie podoba – Polska Agencja Prasowa cytuje Tomasza Tomczykiewicza.

za gramwzielone.pl

Kontakt

Biuro handlowe AirGenerator
ul. Hodowlana 16, 81-606 Gdynia
e-mail: biuro@generatory-wiatrowe.pl
tel.  +48 (53) 558 47 69; +48 (79) 312 03 23
+48 (58) 742 40 50; fax. +48 (58) 742 52 13

Odwiedź nasze pozostałe strony:
www.eco4globe.com,                Google+
www.fotoogniwa-hurt.pl

Aktualności

Elektrownie wiatrowe na bieżąco
w formie blogu

Najczęściej zadawane pytania

Jak przyłączyć mikroinstalację OZE do sieci?
Pokaż odpowiedź

Czy stawiając domowe elektrownie wiatrowe muszę posiadać jakieś pozwolenia budowlane?
Pokaż odpowiedź

Czy do produkowania energii elektrycznej przez elektrownie wiatrowe potrzebne są jakieś koncesje?
Pokaż odpowiedź               Czytaj więcej...