Generatory wiatrowe

Jeżeli chcesz, żeby było dobrze zrobione, zrób to sam ...

Róbmy swoje…

14 czerwca 2013

     Komisja Europejska mimo sprzeciwu wielu państw członkowskich wprowadziła tymczasowe cła, na panele fotowoltaiczne produkcji Chińskiej, w wysokości 11,8%. To na razie tak naprawdę niewiele, a mimo to już jest zauważalny wzrost cen paneli. Co gorsza część inwestorów wstrzymała się z decyzją inwestycyjną ponieważ planowane jest wprowadzenie ceł docelowych na poziomie blisko 50%. W dłuższej perspektywie działania Komisji są bezcelowe ponieważ już teraz producenci Chińscy otworzyli fabryki w innych krajach, a import z np. Południowej Afryki czy Turcji cłami nie jest obłożony. Niepotrzebny zamęt nie przyniesie większych korzyści europejskim producentom PV, a na pewno wpływa destrukcyjnie na decyzje inwestycyjne odbiorców i na cały rynek PV.

My tymczasem nie będziemy się martwić działaniami KE ponieważ w ostatecznym rozrachunku tak naprawdę nie ceny paneli, a ewentualne przepisy prawne i wsparcie dla inwestorów będą kluczem do realizacji zyskownych instalacji fotowoltaicznych. Z drugiej strony, patrząc z czysto ekonomicznego punktu widzenia, wciąż znacznie bardziej opłaca się inwestować w elektrownie wiatrowe, ponieważ to one wytworzą więcej energii. W praktyce dobrze zainstalowana elektrownia wiatrowa, w porównaniu do instalacji fotowoltaicznej, wykonanej za te same pieniądze, wytworzy więcej energii. Tym samym otrzymamy szybszy zwrot z inwestycji. Fotoogniwa są po prostu prostsze w montażu i eksploatacji. Są też popularniejsze z uwagi na możliwość instalacji na dachu budynku. W każdym innym wypadku wiatraki biją na głowę PV. Jedynie instalacje wyspowe bez dostępu do klasycznej sieci energetycznej uzasadniają instalowanie obu uzupełniających się w pewnym zakresie źródeł.

Nagłówek tematu nawołuje do wzięcia spraw we własne ręce. Nie ma co się oglądać na durnych urzędników i czekać na poprawę klimatu politycznego. Jeżeli realnie myślą Państwo o niezależności energetycznej to najwyższy czas zakasać rękawy i zabrać się do pracy. Większość naszych urządzeń nadaje się do samodzielnego montażu. Nie jest wymagana specjalna wiedza ani narzędzia. Jak to ostatnio ktoś zauważył, to proste jak składanie klocków Lego. Życzymy wiele satysfakcji z własnego źródła energii.

Kontakt

Biuro handlowe AirGenerator
ul. Hodowlana 16, 81-606 Gdynia
e-mail: biuro@generatory-wiatrowe.pl
tel.  +48 (53) 558 47 69; +48 (79) 312 03 23
+48 (58) 742 40 50; fax. +48 (58) 742 52 13

Odwiedź nasze pozostałe strony:
www.eco4globe.com,                Google+
www.fotoogniwa-hurt.pl

Aktualności

Elektrownie wiatrowe na bieżąco
w formie blogu

Najczęściej zadawane pytania

Jak przyłączyć mikroinstalację OZE do sieci?
Pokaż odpowiedź

Czy stawiając domowe elektrownie wiatrowe muszę posiadać jakieś pozwolenia budowlane?
Pokaż odpowiedź

Czy do produkowania energii elektrycznej przez elektrownie wiatrowe potrzebne są jakieś koncesje?
Pokaż odpowiedź               Czytaj więcej...

Logo AirGenerator - Generatory wiatrowe
kręci mnie wiatr...

Copyright © 2008-2017 AirGenerator