Generatory wiatrowe

Dofinansowanie do energii odnawialnej

Nowe zamówienia na duże systemy on-grid

14 marca 2012

     Z uwagi na ogromne zainteresowanie instalacjami elektrowni wiatrowych wpiętymi do sieci energetycznej informujemy, że zamówienia przyjmujemy już na przyszły rok. Zgodnie z projektem ustawy o odnawialnych źródłach energii, planowane dofinansowanie do wytworzonej energii elektrycznej przez osoby fizyczne osiągnie poziom 70%. Będzie to oznaczało, że jeżeli np. elektrownia wiatrowa wytworzy 100kWh, to będziemy mogli zużyć 170kWh i nie poniesiemy z tego tytułu żadnych opłat. Mało tego, jeżeli elektrownia wiatrowa wytworzy w roku więcej energii niż będzie się w stanie zużyć w gospodarstwie domowym, to za tą nadwyżkę zakład energetyczny nam zapłaci.

     Ze względu na potrzeby zwykłego domku jednorodzinnego przyjmuje się, że do zaspokojenia potrzeb wystarczy elektrownia wiatrowa o mocy znamionowej 3kW. Powinna ona pokryć zapotrzebowanie w energię elektryczną na około 70-90% (w zależności od miejsca instalacji i energochłonności odbiorników). Bardzo ciekawy jest też system wspomagany przez fotoogniwa. Można wtedy uzyskać nawet 100% zbilansowania pokrycia w produkcję i zużycie energii elektrycznej.

     Tylko w tym miejscu nasuwa się pytanie, czy skoro dają to nie wziąć więcej? W praktyce przecież „za darmo” dostaniemy dodatkowe 70%. Dlatego właśnie sensowne jest zamontowanie już nawet 1kW, ale jeżeli tylko są możliwości warto zainstalować więcej mocy. Po prostu zapłacą nam za to! Ze względów na warunki zabudowy oraz wymiary urządzenia najlepiej sprawdzi się elektrownia wiatrowa o mocy 5kW. Jeżeli ktoś zastanawia się nad zastosowaniem ogrzewania elektrycznego, które przy takim poziomie dopłat może okazać się świetnym rozwiązaniem, to nawet elektrownia wiatrowa o mocy 20kW jest warta rozważenia. Nasi klienci już zwietrzyli interes i dlatego zamówienia na elektrownie wiatrowe o mocy 10kW, 20kW i większe (do 50kW) są przyjmowane z terminem realizacji na przyszły rok. Jest to dość czasu żeby uzyskać pozwolenie na budowę (do 30m wysokości nie potrzeba wykonywać badań środowiskowych) oraz warunki przyłączenia. Elektrownie takie są wpinane bezpośrednio do niskonapięciowej sieci 230V lub 400V. Nie potrzebne są żadne akumulatory do gromadzenia energii, tym samym koszt instalacji znacząco spada, nie mówiąc już o braku konieczności wymiany akumulatorów co jakiś czas. Aspekt ekologiczny też jest godny odnotowania (akumulatory z uwagi na kwas i ołów nie należą do urządzeń ekologicznych). Podsumowując: jeżeli poważnie myślisz o zyskach z energii odnawialnej, to już dzisiaj przygotuj się na możliwość zamontowania własnej elektrowni wiatrowej.

Kontakt

Biuro handlowe AirGenerator
ul. Hodowlana 16, 81-606 Gdynia
e-mail: biuro@generatory-wiatrowe.pl
tel.  +48 (53) 558 47 69; +48 (79) 312 03 23
+48 (58) 742 40 50; fax. +48 (58) 742 52 13

Odwiedź nasze pozostałe strony:
www.eco4globe.com,                Google+
www.fotoogniwa-hurt.pl

Aktualności

Elektrownie wiatrowe na bieżąco
w formie blogu

Najczęściej zadawane pytania

Jak przyłączyć mikroinstalację OZE do sieci?
Pokaż odpowiedź

Czy stawiając domowe elektrownie wiatrowe muszę posiadać jakieś pozwolenia budowlane?
Pokaż odpowiedź

Czy do produkowania energii elektrycznej przez elektrownie wiatrowe potrzebne są jakieś koncesje?
Pokaż odpowiedź               Czytaj więcej...