Generatory wiatrowe

mikro, mini, małe...

Małe elektrownie wiatrowe

17 maja 2013

Ostatnie dni były w naszej firmie gorące nie tylko dlatego, że pogoda dopisuje. Szereg szkoleń i przygotowanie nowych projektów nie pozwoliło nam znaleźć czasu na bieżące uzupełnianie aktualności. Byliśmy między innymi w Bytowie, Kościerzynie, Brodnicy. W ramach szkoleń przedstawialiśmy koncepcję zasilania zero energetycznych budynków. Zwracaliśmy szczególnie uwagę słuchaczy na korzyści płynące z instalacji fotoogniw na dachach budynków oraz montażu przydomowych elektrowni wiatrowych na posesjach prywatnych. Odwiedziliśmy też targi GreenPower w Poznaniu. A ponieważ podróże kształcą, więc mając głowę pełną nowej wiedzy zabieramy się do pracy. Dzisiaj informacje na temat bardzo prostych małych elektrowni wiatrowych serii EW.

 Elektrownie wiatrowe EW (zbieżność skrótu przypadkowa) występują w czterech odmianach. Moce 300W, 400W, 600W i 1000W.
W pierwszej kolejności wprowadzamy większe 3 modele, które zastępują elektrownie S-series (SkyWing). Wszystkie z powyżej wymienionych pracują przy napięciu znamionowym 24W. Model 300W będzie dostępny jako ekonomiczny w wersji 12V i będzie zastępował elektrownię
M+400. Nie jest wykluczone, że model 1000W, jako aspirujący do zasilania odbiorników domowych będzie dostępny także w wersji 48W.
To jednak pokaże przyszłość.

Chcemy w tym miejscu zwrócić uwagę przede wszystkim na prostotę budowy urządzeń, co przekłada się na  trwałość i ewentualnie łatwą wymianę elementów. Poniższe zdjęcie przedstawia poszczególne części.

Nie do przecenienia jest w tym miejscu także  jakość wykonania poszczególnych elementów. Nie widać tego na zdjęciach, ale  faktycznie każdy element został zaprojektowany w przemyślany sposób i wykonany z właściwą starannością. Dobrze dobrany kształt łopat zapewnia optymalne parametry pracy urządzenia w trudnych warunkach jakie panują najczęściej w przydomowych ogródkach.

Elektrownie wiatrowe serii EW zostały przygotowane jako trwałe urządzenia, nie wymagające żadnych zabiegów konserwacyjnych. Niewielka waga, nie przekraczająca 25 kg, umożliwia montaż na cieńszych, tańszych masztach. Koszt całkowity instalacji został możliwie ograniczony.

Elektrownie wiatrowe EW-series są przygotowane do samodzielnego montażu. Mogą zasilać niewielkie odbiorniki energii takie jak oświetlenie ogrodu, pompka do wody lub odbiorniki o mocy do 1000W pracujące w sposób przerywany. W razie potrzeby, przy zastosowaniu większej przetwornicy, chwilowo można zasilać także odbiorniki o mocy nawet do 2000W.

Więcej informacji technicznych dotyczących tej grupy urządzeń na naszej stronie internetowej w zakładce produkty.

Kontakt

Biuro handlowe AirGenerator
ul. Hodowlana 16, 81-606 Gdynia
e-mail: biuro@generatory-wiatrowe.pl
tel.  +48 (53) 558 47 69; +48 (79) 312 03 23
+48 (58) 742 40 50; fax. +48 (58) 742 52 13

Odwiedź nasze pozostałe strony:
www.eco4globe.com,                Google+
www.fotoogniwa-hurt.pl

Aktualności

Elektrownie wiatrowe na bieżąco
w formie blogu

Najczęściej zadawane pytania

Jak przyłączyć mikroinstalację OZE do sieci?
Pokaż odpowiedź

Czy stawiając domowe elektrownie wiatrowe muszę posiadać jakieś pozwolenia budowlane?
Pokaż odpowiedź

Czy do produkowania energii elektrycznej przez elektrownie wiatrowe potrzebne są jakieś koncesje?
Pokaż odpowiedź               Czytaj więcej...