Ajolos już działa.
16 listopada 2012
Z ogromną satysfakcją informujemy, że długo wyczekiwany, uniwersalny kontroler elektrowni wiatrowych Ajolos został przekazany do produkcji. Dla niewtajemniczonych specyfikacja kontrolera w załączeniu. Jest to pierwszy z naszych rodzimych kontrolerów na rynku a swoimi możliwościami już bije na głowę całą konkurencję pod względem funkcjonalności. Może nieładnie tak się przechwalać, ale faktycznie produkt jest estetyczny a obsługa jest intuicyjna. Zrobiliśmy taki produkt, który nam się podoba, który sami chcielibyśmy mieć w domu. Prace trwały wyjątkowo długo ponieważ zależało nam na na spełnieniu wszystkich naszych założeń. Stawialiśmy przede wszystkim na funkcjonalność, bezpieczeństwo i niezawodność. Czy się udało ocenią Państwo sami. Mamy nadzieję, że będą Państwo usatysfakcjonowani a jeżeli nie, to wszelkie uwagi krytyczne przyjmiemy z pokorą i w kolejnych wersjach urządzenia postaramy się je uwzględnić.
Przypominamy najważniejsze cechy kontrolera:
- Kontroler służy w podstawowej wersji do współpracy z akumulatorami. Jego zadaniem jest optymalne ładowanie akumulatorów funkcją PWM i zabezpieczenie przed przeładowaniem.
- Kontroler umożliwia także podłączenie dowolnych rodzajów fotoogniw.
- Kontroler posiada możliwość pracy z dowolną przydomową elektrownią wiatrową i fotoogniwami o napięciu znamionowym od 12V do 200V. Zakres pracy jest regulowany co 1V.
- Maksymalny prąd pracy wynosi 50A czyli np. przy napięciu znamionowym 120V możemy przetwarzać moc nawet do 6kW!
- Pracując z akumulatorami nadmiar energii może być przekazywany do wspomagania ogrzewania wody lub ogrzewać pomieszczenie za pomocą grzałki zrzutowej. Jest to szczególnie przydatna funkcja w przypadku akumulatorów o małej pojemności.
- W razie barku akumulatorów kontroler pracuje jako typowy sterownik grzałek do ogrzewania CWU i/lub CO.
- Kontroler analizuje i wyświetla na bieżąco różne parametry pracy, m-in. napięcia generatora i fotoogniw, prąd generatora i fotoogniw, prąd ładowania akumulatorów, moc generatora i fotoogniw, sprawdza temperaturę ogrzewanej wody, prędkość obrotową wiatraka i prędkość wiatru.
- Po naładowaniu akumulatorów zasila grzałki zrzutowe, które mogą być umieszczone w zbiorniku CWU i/lub w obiegu CO.
- Po przekroczeniu zadanej temperatury wody w zbiorniki CWU zasila grzałkę zrzutową, która może być zamontowana w instalacji CO.
- Po przekroczeniu jakichkolwiek parametrów pracy (prędkość obrotowa generatora, napięcie, prędkość wiatru) kontroler bezwzględnie zatrzymuje wiatrak na 10 min., a fotoogniwa zwiera lub rozłącza w zależności od sytuacji.
Mamy w zanadrzu jeszcze kilka pomysłów, które zrealizujemy przy większej skali produkcji.
Życzymy wiele satysfakcji korzystając z naszych produktów.