Warning: include_once(/home/users/celt3402/public_html/domains/generatory-wiatrowe.pl/public_html/wp-content/plugins/sucuri-scanner/sucuri.php): failed to open stream: Permission denied in /home/users/celt3402/public_html/domains/generatory-wiatrowe.pl/public_html/wp-settings.php on line 304

Warning: include_once(): Failed opening '/home/users/celt3402/public_html/domains/generatory-wiatrowe.pl/public_html/wp-content/plugins/sucuri-scanner/sucuri.php' for inclusion (include_path='.:/usr/multiphp/php5.4/usr/share/php:/home/lib/php5.4:/home/lib/php5.4/pear') in /home/users/celt3402/public_html/domains/generatory-wiatrowe.pl/public_html/wp-settings.php on line 304
Zrób to sam | Generatory wiatrowe
Generatory wiatrowe

Adam Słodowy by nie uwierzył...

Zrób to sam

16 kwietnia 2012

    W zasadzie nie ma żadnych przeszkód, żeby zainstalować samodzielnie przydomową elektrownię wiatrową. Jeżeli tylko wie się, że prąd „kopie” a konstrukcja może się przewrócić, to nie ma powodów, żeby nie móc zamontować swojego wiatraka osobiście. Fotoogniwa to równie banalna sprawa.

    Oczywiście wcześniej koniecznie trzeba zapoznać się z instrukcją obsługi i montażu oraz przeczytać warunki gwarancji. Mini elektrownie wiatrowe (poniżej 1000W) montuje się praktycznie na kawałku rury. Wystarczy przykręcić przewody elektryczne łączące generator z kontrolerem i akumulatorami. Taka mała elektrownia wiatrowa waży poniżej 20kg więc można ją bez niczyjej pomocy unieść i przykręcić na rurze. Fotoogniwa przykręca się po prostu do stelaża.

    Większe, przydomowe elektrownie wiatrowe o mocy 1kW – 3kW warto montować przynajmniej w 2 osoby. Można to zrobić jednoosobowo, ale ze względu na wagę urządzeń (40 kg – 60 kg) raczej jest to mało wygodne. Jedyna różnica pomiędzy mikro elektrownią a małą jest taka, że do wzniesienia tej drugiej może być potrzebny już jakiś podnośnik lub wyciągarka. Zwykle maszt do takich elektrowni ma więcej niż 6m, i podniesienie całego urządzenia na taką wysokość, bez odpowiedniego sprzętu może być trudne. Chociaż pomysłowy Dobromir na pewno sobie poradzi za pomocą rusztowania, traktora itp. Zawsze jeżeli pojawią się jakieś problemy można przecież zadzwonić i uzgodnić pewne szczegóły telefonicznie lub w ostateczności nawet poprosić profesjonalną, wyspecjalizowaną w tym firmę o pomoc. Fotoogniwa montowane na dachu powinny być zamocowane w kierunku południowym najlepiej pod kątem 45 stopni. Jeżeli jest możliwość regulacji fotoogniw toi w okresie letnim powinny być pod kątem 30 stopni do podłoża, zimą 60 stopni a wiosną i jesienią 45 stopni.

Większe elektrownie wiatrowe o mocach od 5kW, ze względu na wagę urządzeń i ewentualne koszty związane z możliwym uszkodzeniem, spowodowanym niewłaściwym podłączeniem, warto zlecić wyspecjalizowanej firmie. Posiadamy w całej Polsce firmy instalacyjne odpowiednio przeszkolone w tym zakresie z doświadczeniem w takich i podobnych konstrukcjach. Fotoogniwa o dużej mocy wymagają sporych powierzchni. Montuje się je często na konstrukcjach naziemnych lub płaskich dachach budynków wielkopowierzchniowych. Wskazane jest wykonanie takich instalacji przez przeszkolonych pracowników.

    Obojętne czy zdecydujesz się ostatecznie na samodzielny montaż czy zlecisz go profesjonalnej firmie możesz zawsze liczyć na naszą pomoc w okresie eksploatacji. Życzymy dużo satysfakcji z pracy urządzenia, dzięki niemu nie tylko chronisz środowisko naturalne, ale też masz swój własny prąd.

Kontakt

Biuro handlowe AirGenerator
ul. Hodowlana 16, 81-606 Gdynia
e-mail: biuro@generatory-wiatrowe.pl
tel.  +48 (53) 558 47 69; +48 (79) 312 03 23
+48 (58) 742 40 50; fax. +48 (58) 742 52 13

Odwiedź nasze pozostałe strony:
www.eco4globe.com,                Google+
www.fotoogniwa-hurt.pl

Aktualności

Elektrownie wiatrowe na bieżąco
w formie blogu

Najczęściej zadawane pytania

Jak przyłączyć mikroinstalację OZE do sieci?
Pokaż odpowiedź

Czy stawiając domowe elektrownie wiatrowe muszę posiadać jakieś pozwolenia budowlane?
Pokaż odpowiedź

Czy do produkowania energii elektrycznej przez elektrownie wiatrowe potrzebne są jakieś koncesje?
Pokaż odpowiedź               Czytaj więcej...

Logo AirGenerator - Generatory wiatrowe
kręci mnie wiatr...

Copyright © 2008-2017 AirGenerator