Warning: include_once(/home/users/celt3402/public_html/domains/generatory-wiatrowe.pl/public_html/wp-content/plugins/sucuri-scanner/sucuri.php): failed to open stream: Permission denied in /home/users/celt3402/public_html/domains/generatory-wiatrowe.pl/public_html/wp-settings.php on line 304

Warning: include_once(): Failed opening '/home/users/celt3402/public_html/domains/generatory-wiatrowe.pl/public_html/wp-content/plugins/sucuri-scanner/sucuri.php' for inclusion (include_path='.:/usr/multiphp/php5.4/usr/share/php:/home/lib/php5.4:/home/lib/php5.4/pear') in /home/users/celt3402/public_html/domains/generatory-wiatrowe.pl/public_html/wp-settings.php on line 304
W maju nowy projekt ustawy o OZE | Generatory wiatrowe
Generatory wiatrowe

W maju nowy projekt ustawy o OZE

13 kwietnia 2012

Nowy Dyrektor Departamentu Energetyki Odnawialnej w resorcie gospodarki, Janusz Pilitowski, poinformował, że nowy, poprawiony projekt ustawy o OZE zostanie pokazany w maju. Czego możemy się spodziewać?
Konsultacje międzyresortowe nad drugą odsłoną projektu ustawy o OZE będą trwać co najmniej do końca kwietnia, później projekt zostanie upubliczniony. Następnie będą prace w sejmie, potem w senacie. Pierwsze czytanie, drugie. Wreszcie rozstrzyganie jakichś sporów w parlamencie itd. Jednym słowem jeżeli ktokolwiek jeszcze się łudził, że nowa ustawa wejdzie w życie w 2012r może już sobie odpuścić. 2013r. i to niekoniecznie pierwsza połowa wydaje się realnym terminem.
Natomiast żeby nie popaść w całkowity pesymizm to przynajmniej zapowiedziano, że przywrócony ma być obowiązek zakupu zielonej energii przez tzw. sprzedawców z urzędu. Czyli urząd nie będzie mógł odmówić przyłączenia do sieci bez podania faktycznej, uniemożliwiającej realizację tego przyczyny.
Mają być też wprowadzone mechanizmy gwarantujące inwestorom przewidywalne w 15-letniej perspektywie poziomy dochodów w postaci ceny za sprzedaż energii i zielonych certyfikatów. Dodatkowo będzie uwzględniony corocznie wskaźnik inflacji z wcześniejszego okresu.
Dla mikroźródeł ma być stworzony system wsparcia przez określenie gwarantowanych cen zakupu energii z takich źródeł czyli tzw. „feed in tariff”.
Ogólnie stare ma zostać po staremu a nowe systemy wiatrowe i fotowoltaiczne będą miały priorytet.
W większości zmiany idą w korzystnym dla nas (osób zainteresowanych instalacją źródeł odnawialnych) kierunku. Szkoda tylko, że w tak ślimaczym tempie.

Kontakt

Biuro handlowe AirGenerator
ul. Hodowlana 16, 81-606 Gdynia
e-mail: biuro@generatory-wiatrowe.pl
tel.  +48 (53) 558 47 69; +48 (79) 312 03 23
+48 (58) 742 40 50; fax. +48 (58) 742 52 13

Odwiedź nasze pozostałe strony:
www.eco4globe.com,                Google+
www.fotoogniwa-hurt.pl

Aktualności

Elektrownie wiatrowe na bieżąco
w formie blogu

Najczęściej zadawane pytania

Jak przyłączyć mikroinstalację OZE do sieci?
Pokaż odpowiedź

Czy stawiając domowe elektrownie wiatrowe muszę posiadać jakieś pozwolenia budowlane?
Pokaż odpowiedź

Czy do produkowania energii elektrycznej przez elektrownie wiatrowe potrzebne są jakieś koncesje?
Pokaż odpowiedź               Czytaj więcej...

Logo AirGenerator - Generatory wiatrowe
kręci mnie wiatr...

Copyright © 2008-2017 AirGenerator