Warning: include_once(/home/users/celt3402/public_html/domains/generatory-wiatrowe.pl/public_html/wp-content/plugins/sucuri-scanner/sucuri.php): failed to open stream: Permission denied in /home/users/celt3402/public_html/domains/generatory-wiatrowe.pl/public_html/wp-settings.php on line 304

Warning: include_once(): Failed opening '/home/users/celt3402/public_html/domains/generatory-wiatrowe.pl/public_html/wp-content/plugins/sucuri-scanner/sucuri.php' for inclusion (include_path='.:/usr/multiphp/php5.4/usr/share/php:/home/lib/php5.4:/home/lib/php5.4/pear') in /home/users/celt3402/public_html/domains/generatory-wiatrowe.pl/public_html/wp-settings.php on line 304
Uniwersalny kontroler do elektrowni wiatrowej | Generatory wiatrowe
Generatory wiatrowe

Wszystko to, bez czego nic nie działa...

Uniwersalny kontroler do elektrowni wiatrowej

23 kwietnia 2012

     Od dłuższego czasu pracujemy nad przygotowaniem kontrolera, który mógłby zastąpić dotychczasowe rozwiązanie. Ktoś może zapytać dlaczego to robimy, czy kontroler dotychczasowy nie był dość dobry? W rzeczy samej, lepsze jest wrogiem dobrego.

    Obecny kontroler ma za zadanie tak sterować pracą wiatraka i fotoogniw żeby optymalnie ładować akumulatory. Posiada szereg zaawansowanych funkcji i doskonale sobie radzi z zadaniami do jakich został przystosowany. Tymczasem wielu klientów zgłaszało chęć zmiany zastosowań tego urządzenia. Czemu mamy tylko sterować pracą elektrowni do ładowania akumulatorów? Przecież wielu klientom może opłacać się grzać wodę jeżeli akumulatory będą już naładowane. Właśnie dlatego żeby nie tracić tej energii na grzałkach zrzutowych stosowaliśmy wcześniej sterownik grzałek. Taki sterownik nie mógł jednak działać samodzielnie. Bez kontrolera był bezużyteczny. Z kontrolerem chociaż działał poprawnie, to nie wykorzystywał w pełni swoich możliwości ponieważ był ograniczony tym, co można było „wycisnąć” z kontrolera.

    Teraz jesteśmy na ostatniej prostej do uruchomienia uniwersalnego kontrolera, który nie tylko będzie mógł sterować pracą elektrowni wiatrowej i ładowaniem z fotoogniw ale będzie też mógł grzać wodę i ładować akumulatory a nawet docelowo będzie mógł pracować w sieci on-grid.

    W ostatni piątek  uruchomiliśmy wersję przedprodukcyjną i testujemy ją teraz u klienta. Wszystko wskazuje na to, że urządzenie przekracza nasze oczekiwania jeżeli chodzi o sprawność i możliwości.

    Podam tylko kilka informacji technicznych:  zakres pracy regulowany płynnie od 24V do 240V (możliwe rozszerzenie zakresu), płynna regulacja dopuszczalnego prądu ładowania akumulatorów, obsługa czujnika temperatury generatora i grzanej wody, dwie niezależne grzałki zrzutowe do grzania wody lub powietrza sterowane pełnym PWM, regulacja zakresów dopuszczalnej prędkości obrotowej generatora, możliwość podłączenia grzałek o mocy przekraczającej nawet 5kW, ciekłokrystaliczny wyświetlacz umożliwiający wyświetlanie wszystkich parametrów pracy elektrowni wiatrowej i fotoogniw (prąd , napięcie, moc, temperatura, % wykorzystania grzałek obroty generatora i wiele innych). Wszystko to w stylu Plug & Play. Czyli wystarczy podłączyć i po prostu działa bez jakiejkolwiek ingerencji. Do pracy z każdym rodzajem elektrowni wiatrowej, fotoogniwami, do każdego napięcia i mocy. Żadnych ograniczeń. Po prostu rewelacja.

    Jaki tylko będziemy mieli więcej informacji przekażemy do publicznej wiadomości wraz ze zdjęciami i pełną instrukcją użytkowania.

Kontakt

Biuro handlowe AirGenerator
ul. Hodowlana 16, 81-606 Gdynia
e-mail: biuro@generatory-wiatrowe.pl
tel.  +48 (53) 558 47 69; +48 (79) 312 03 23
+48 (58) 742 40 50; fax. +48 (58) 742 52 13

Odwiedź nasze pozostałe strony:
www.eco4globe.com,                Google+
www.fotoogniwa-hurt.pl

Aktualności

Elektrownie wiatrowe na bieżąco
w formie blogu

Najczęściej zadawane pytania

Jak przyłączyć mikroinstalację OZE do sieci?
Pokaż odpowiedź

Czy stawiając domowe elektrownie wiatrowe muszę posiadać jakieś pozwolenia budowlane?
Pokaż odpowiedź

Czy do produkowania energii elektrycznej przez elektrownie wiatrowe potrzebne są jakieś koncesje?
Pokaż odpowiedź               Czytaj więcej...

Logo AirGenerator - Generatory wiatrowe
kręci mnie wiatr...

Copyright © 2008-2017 AirGenerator