Generatory wiatrowe

Każdy swoje dziecko chwali....

Dlaczego nasze elektrownie są najlepsze?

     Wszyscy sprzedawcy piszą, że ich produkty są najlepsze, ale przecież najlepszy może być tylko jeden. Jak więc odróżnić ziarno od plew? Sprawa rzeczywiście nie jest taka prosta. Każdy z produktów może mieć jakieś cechy, które go wyróżniają wśród innych. To dobrze, ponieważ dzięki temu klient może wybrać które z tych cech są dla niego najważniejsze. Dzięki temu można wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie. Kiepsko, kiedy sprzedawca wciska po prostu kit opisując wspaniałe cechy produktu, które są oczywiste z punktu widzenia konstrukcji urządzenia a jeszcze gorzej, kiedy wymienia cechy, których produkt wcale nie posiada. Niestety klienci czasem spotykają się nawet ze skrajnym przypadkiem, kiedy oferent podaje jako pozytywne cechy produktu, które są w praktyce wadami. Postaram się opisać kilka przypadków ignoranctwa i hipokryzji sprzedawców.

 1. Cechy oczywiste produktu. Dla porównania posłużę się prostym przykładem z rynku motoryzacyjnego, kiedy np. sprzedawca
  samochodów chwali się tym, że jego auta mają kierownicę. Oczywiście my jako doświadczeni kierowcy wiemy, że każde auto musi mieć kierownicę, ale gdybyśmy pochodzili z zapadłej dziury w amazońskiej dżungli i nigdy auta nie widzieli to taki komunikat wzbudzić by mógł w nas wrażenie, że kierownica to jest coś ekstra. Tak też jest w wypadku, kiedy np. sprzedawca elektrowni wiatrowych zachwala takie cechy swojego produktu jak:

  • prądnica PMG z magnesami neodymowymi,
  • bezpośredni napęd bez przekładni,
  • możliwość pracy generatora w trudnych warunkach atmosferycznych (silny wiatr, zimno, deszcz),
  • specjalne, wzmacniane łożyska itp.

  Każdy z wymienionych elementów jest po prostu standardem w tej materii i bez tego po prostu urządzenie nie może prawidłowo pracować .

 2. Cechy, których elektrownia wiatrowa nie posiada. Tu sprawa staje się naprawdę nieciekawa ponieważ oznacza jawne
  wprowadzanie w błąd klienta. Najgorsze kłamstwa to podawanie np. takich informacji:

  • mniejsze opory przenoszone przez wał,
  • zawyżanie mocy generatora,
  • hałas na poziomie poniżej 20db i inne.

  Pewne cechy urządzeń są nie tyle efektem konstrukcji czy funkcjonalności ile wynikają z podstawowych praw fizyki. Wszystkie urządzenia podlegają tym samym prawom, nie da się tego przeskoczyć ani obejść.

 3. Negatywne cechy przedstawiane jako korzystne. Pole do popisu jest naprawdę spore. Jeżeli przecież klient nie ma pojęcia
  o mechanice to łgarz może wszystko wmówić. Przykłady:

  • mała masa urządzenia jest korzystna,
  • szybkie skrzydła z wąskimi końcówkami są lepsze od wolnych, szerokich,
  • staliwo jest pożądanym materiałem obudowy,
  • mała średnica wirnika zwiększa efektywność, itd.

  Każda z wyżej wymienionych cech jest korzystna jedynie z punktu widzenia producenta, który po prostu może wydać mniej pieniędzy na surowiec i materiały do produkcji, ale niestety zupełnie nie jest przydatna dla urządzenia. Ograniczenie środków produkcji stosuje się zwykle uzasadniając to kwestią ekonomiki, producenci starają się zmniejszyć ceny. Niestety zawsze odbywa się to kosztem czegoś innego. Najczęściej produkty po prostu są coraz mniej trwałe. Wytrzymują tylko do końca okresu gwarancji lub trochę dłużej, a później trzeba ponosić koszty serwisowania. Mogą też mieć gorsze parametry w pewnym zakresie pracy albo nie spełniać pewnych norm.

      Dlaczego więc akurat nasze elektrownie wiatrowe mają być najlepsze? Są bezpieczne, wydajne i trwałe. Nasze elektrownie posiadają czujnik temperatury generatora. Tylko nasze turbiny mają sterowanie hydrauliczne nie wrażliwe na awarie mechaniczne. Sterownie naszych generatorów umożliwia monitorowanie pracy urządzeń. Przy zbyt dużej sile wiatru nasze urządzenia po prostu się zatrzymują. Nasze turbiny w większości osiągają moc znamionową przy wietrze niższym niż produkty konkurencji. W razie potrzeb możemy dostosować turbinę do lokalnych warunków zmniejszając lub zwiększając jej wydajność. Jako jedyny dostawca oferujemy urządzenia osiągające moc znamionową już przy prędkości wiatru 6m/s. Porównanie pracy naszych urządzeń i konkurencyjnych widać między innymi na poniższym filmie. Trwałość generatorów jest poświadczona ponad dwudziestoletnim doświadczeniem ich producenta. Ponadto nasze wiatraki uzyskały oficjalną aprobatę rządu Kanady i znalazły się na prestiżowej liście 15 najlepszych światowych producentów. Aluminiowe obudowy produktów są odporne na warunki atmosferyczne, nie rdzewieją i dobrze odprowadzają ciepło generatora. Jesteśmy pewni jakości swoich produktów i dlatego możemy udzielić nawet dożywotniej gwarancji jeżeli tylko produkt będzie regularnie konserwowany przez nasz autoryzowany serwis.
      Decydując się na swoją elektrownię wiatrową wybieraj opierając się na faktach, a nie na dobrym wrażeniu, jakie możesz odnieść z rozmowy.

Kontakt

Biuro handlowe AirGenerator
ul. Hodowlana 16, 81-606 Gdynia
e-mail: biuro@generatory-wiatrowe.pl
tel.  +48 (53) 558 47 69; +48 (79) 312 03 23
+48 (58) 742 40 50; fax. +48 (58) 742 52 13

Odwiedź nasze pozostałe strony:
www.eco4globe.com,                Google+
www.fotoogniwa-hurt.pl

Aktualności

Elektrownie wiatrowe na bieżąco
w formie blogu

Najczęściej zadawane pytania

Jak przyłączyć mikroinstalację OZE do sieci?
Pokaż odpowiedź

Czy stawiając domowe elektrownie wiatrowe muszę posiadać jakieś pozwolenia budowlane?
Pokaż odpowiedź

Czy do produkowania energii elektrycznej przez elektrownie wiatrowe potrzebne są jakieś koncesje?
Pokaż odpowiedź               Czytaj więcej...