Warning: include_once(/home/users/celt3402/public_html/domains/generatory-wiatrowe.pl/public_html/wp-content/plugins/sucuri-scanner/sucuri.php): failed to open stream: Permission denied in /home/users/celt3402/public_html/domains/generatory-wiatrowe.pl/public_html/wp-settings.php on line 304

Warning: include_once(): Failed opening '/home/users/celt3402/public_html/domains/generatory-wiatrowe.pl/public_html/wp-content/plugins/sucuri-scanner/sucuri.php' for inclusion (include_path='.:/usr/multiphp/php5.4/usr/share/php:/home/lib/php5.4:/home/lib/php5.4/pear') in /home/users/celt3402/public_html/domains/generatory-wiatrowe.pl/public_html/wp-settings.php on line 304
Program dopłat do budowy oszczędnych domów rusza od 2013r. | Generatory wiatrowe
Generatory wiatrowe

Gradka dla deweloperów i indywidualnych inwestorów.

Program dopłat do budowy oszczędnych domów rusza od 2013r.

12 października 2012

     Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) podjął formalnie decyzję o uruchomieniu bezzwrotnych dopłat do kredytów na budowę lub zakup energooszczędnych budynków. 50 tys. zł wyniesie dopłata do kredytu na budowę domu pasywnego, a 30 tys. zł do domu energooszczędnego. Dopłaty do kredytów na budowę energooszczędnych domów będą dostępne w ofercie banków od pierwszego kwartału 2013 r.

Dofinansowanie do zakupu mieszkań w budynkach pasywnych – do 16 tysięcy złotych, a w energooszczędnych – do 11 tys. zł brutto. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) w latach 2013 -2018 dofinansuje inwestycje, związane z budową 16 tys. domów o niskim zapotrzebowaniu na energię na łączną kwotę 300 mln zł.

– Różnica między budynkiem pasywnym a energooszczędnym dotyczy głównie zużycia energii – mówi w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Małgorzata Skucha, wiceprezes zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. – Budynek pasywny to ten, którego zapotrzebowanie na energię będzie poniżej 15 kWh, natomiast w przypadku budynku energooszczędnego to jest poziom 40 kWh – dodaje.

Wprawdzie na budowę domu pasywnego trzeba wydać 20-30 proc. więcej, ale jest to opłacalne, bo zużycie energii w takim budynku jest mniejsze. O dopłaty do kredytów na budowę energooszczędnych domów będą się mogły ubiegać osoby fizyczne budujące dom jednorodzinny lub kupujące dom czy mieszkanie od dewelopera, w tym również od spółdzielni mieszkaniowej.

Jednorazowe dofinansowanie zostanie wypłacone inwestorom budującym energooszczędne domy po zakończeniu budowy oraz potwierdzeniu osiągnięcia zakładanych w projekcie oszczędności energii. Inwestor będzie musiał zgłosić się do banku współpracującego z Funduszem po dopłatę do spłaty kredytu hipotecznego na budowę domu. Częścią programu NFOŚiGW jest pomoc w uzyskaniu kredytu na budowę energooszczędnego domu od banków.

– Najprawdopodobniej w grudniu br. zostanie ogłoszony konkurs dla banków chcących wziąć udział w programie – zapowiada Małgorzata Skucha. NFOŚiGW czeka obecnie, aż uchwałę zarządu Funduszu w sprawie uruchomienia dopłat do budowy energooszczędnych domów zaakceptuje minister ochrony środowiska. To pierwszy program NFOŚiGW, który ma na celu wsparcie osób budujących budynki o niskim zużyciu energii. Niezależnie od programu Funduszu, po 2021 roku wszystkie budynki będą musiały spełniać warunki energooszczędności, wynika to bowiem z przepisów UE.

– Obecnie trwają prace, aby w sposób płynny przygotować nasz rynek do budowy domów zgodnych z wymogami UE – mówi Małgorzata Skucha. – Służyć temu ma także realizowany przez NFOŚiGW program dopłat do budynków energooszczędnych, ponieważ dzięki temu wzrośnie świadomość firm budowlanych i deweloperom łatwej będzie przestawić się na inną technologię budowania domów – podkreśla wiceprezes Funduszu.

Źródło – newseria.pl

Kontakt

Biuro handlowe AirGenerator
ul. Hodowlana 16, 81-606 Gdynia
e-mail: biuro@generatory-wiatrowe.pl
tel.  +48 (53) 558 47 69; +48 (79) 312 03 23
+48 (58) 742 40 50; fax. +48 (58) 742 52 13

Odwiedź nasze pozostałe strony:
www.eco4globe.com,                Google+
www.fotoogniwa-hurt.pl

Aktualności

Elektrownie wiatrowe na bieżąco
w formie blogu

Najczęściej zadawane pytania

Jak przyłączyć mikroinstalację OZE do sieci?
Pokaż odpowiedź

Czy stawiając domowe elektrownie wiatrowe muszę posiadać jakieś pozwolenia budowlane?
Pokaż odpowiedź

Czy do produkowania energii elektrycznej przez elektrownie wiatrowe potrzebne są jakieś koncesje?
Pokaż odpowiedź               Czytaj więcej...

Logo AirGenerator - Generatory wiatrowe
kręci mnie wiatr...

Copyright © 2008-2017 AirGenerator