Warning: include_once(/home/users/celt3402/public_html/domains/generatory-wiatrowe.pl/public_html/wp-content/plugins/sucuri-scanner/sucuri.php): failed to open stream: Permission denied in /home/users/celt3402/public_html/domains/generatory-wiatrowe.pl/public_html/wp-settings.php on line 304

Warning: include_once(): Failed opening '/home/users/celt3402/public_html/domains/generatory-wiatrowe.pl/public_html/wp-content/plugins/sucuri-scanner/sucuri.php' for inclusion (include_path='.:/usr/multiphp/php5.4/usr/share/php:/home/lib/php5.4:/home/lib/php5.4/pear') in /home/users/celt3402/public_html/domains/generatory-wiatrowe.pl/public_html/wp-settings.php on line 304
Politycy vs ochrona środowiska | Generatory wiatrowe
Generatory wiatrowe

Niby wszyscy są za, ale...

Politycy vs ochrona środowiska

15 sierpnia 2012

     W wywiadzie dla wnp.pl Marek Woszczyk wyraża poparcie dla przepisów mających ułatwić instalowanie małych i mikro- źródeł energii i podkreśla ich zbieżność z kierunkiem strategii, którą zamierza prowadzić Urząd Regulacji Energetyki w zakresie energetyki rozproszonej i inteligentnych sieci energetycznych. Prezes URE zauważa jednak brak miejsca w ustawie o OZE dla rozwiązań z zakresu magazynowania energii – niezbędnych w perspektywie rozwoju energetyki wiatrowej i fotowoltaicznej.

      Jednocześnie prezes URE chwali planowane przez Ministerstwo Gospodarki ograniczenie wsparcia dla technologii współspalania jako rozwiązania, które co prawda zwiększa udział zielonej energii w energetycznym miksie Polski, jednak nie przyczynia się do powstawania nowych mocy wytwórczych. – Problem ze współspalaniem po polsku to przysłowiowe wagony biomasy codziennie dostarczane do wielkich bloków energetycznych, które nie były projektowane na spalanie biomasy. Z jednej strony wpływa to na żywotność tych bloków energetycznych, a z drugiej strony, chociaż wszystko dzieje się w imię ochrony środowiska, to osiąganie tego celu jest wątpliwe – wnp.pl cytuje prezesa URE. Chodzi o to, że przewożenie biomasy na duże odległości generuje kolejne wydatki energetyczne związane z transportem.

– Kierunkowo podobają mi się rozwiązania proponowane w projekcie ustawy o OZE. Oczywiste jest jednak, że nawet najlepsza ustawa o OZE nie zdoła pogodzić interesów wszystkich stron. Subsydiowana energetyka odnawialna to obszar z natury konfliktogenny. Ścierają się i będą się ścierały interesy energetyki wielkoskalowej z małoskalową. Tak jak już powiedziałem zamierzam prowadzić regulacje sprzyjającą rozwojowi energetyki rozproszonej, warto może też zauważyć, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby grupy energetyczne też zajęły się rozwojem energetyki małoskalowej – konkluduje na łamach wnp.pl Marek Woszczyk.

Kontakt

Biuro handlowe AirGenerator
ul. Hodowlana 16, 81-606 Gdynia
e-mail: biuro@generatory-wiatrowe.pl
tel.  +48 (53) 558 47 69; +48 (79) 312 03 23
+48 (58) 742 40 50; fax. +48 (58) 742 52 13

Odwiedź nasze pozostałe strony:
www.eco4globe.com,                Google+
www.fotoogniwa-hurt.pl

Aktualności

Elektrownie wiatrowe na bieżąco
w formie blogu

Najczęściej zadawane pytania

Jak przyłączyć mikroinstalację OZE do sieci?
Pokaż odpowiedź

Czy stawiając domowe elektrownie wiatrowe muszę posiadać jakieś pozwolenia budowlane?
Pokaż odpowiedź

Czy do produkowania energii elektrycznej przez elektrownie wiatrowe potrzebne są jakieś koncesje?
Pokaż odpowiedź               Czytaj więcej...

Logo AirGenerator - Generatory wiatrowe
kręci mnie wiatr...

Copyright © 2008-2017 AirGenerator