Warning: include_once(/home/users/celt3402/public_html/domains/generatory-wiatrowe.pl/public_html/wp-content/plugins/sucuri-scanner/sucuri.php): failed to open stream: Permission denied in /home/users/celt3402/public_html/domains/generatory-wiatrowe.pl/public_html/wp-settings.php on line 304

Warning: include_once(): Failed opening '/home/users/celt3402/public_html/domains/generatory-wiatrowe.pl/public_html/wp-content/plugins/sucuri-scanner/sucuri.php' for inclusion (include_path='.:/usr/multiphp/php5.4/usr/share/php:/home/lib/php5.4:/home/lib/php5.4/pear') in /home/users/celt3402/public_html/domains/generatory-wiatrowe.pl/public_html/wp-settings.php on line 304
Ostatni gasi światło… | Generatory wiatrowe
Generatory wiatrowe

Zgaś żeby nie zgasili za Ciebie

Ostatni gasi światło…

31 marca 2012

Dzisiaj o 20:30 na całym świecie organizacja ekologiczna WWF organizacje godzinną akcję wyłączenia światła na świecie. Inicjatywa WWF ma na charakter informacyjno-edukacyjny.
Oficjalnie do akcji przyłączyło się ponad 40 miast z naszego kraju. Między innymi: Warszawa, Poznań, Kalisz, Kraków, Zielona Góra, Katowice, Wrocław, Opole, Częstochowa, Gdańsk, Bydgoszcz i wiele innych.

Małgorzata Kosowska z WWF Polska wskazuje na ideę całej akcji: – „Udział nie oznacza całkowitej rezygnacji z używania prądu przez 60 minut. 31 marca symbolicznie zgasną iluminacje znanych budynków i obiektów architektonicznych oraz światło w domach osób, które zdeklarowały udział w akcji, a nie np. sygnalizacja świetlna.”

Władze oficjalne wyłączą oświetlenie charakterystycznych budynków użyteczności publicznej. Będą to np: Pałac Kultury i Nauki, Teatr Wielki, Zamek Królewski, mury obronne Starego Miasta, iluminacje mostów i Zachęta w Warszawie, oświetlenie Starego Rynku, iluminacje mostów i Ratusz w Poznaniu.

Nie chodzi o jednorazowe ograniczenie zużycia energii elektrycznej, ale o ogólne zwrócenie uwagi na ograniczenie emisji CO2 na świecie.
Jako najważniejsze ekologiczne problemy świata WWF wskazuje takie kwestie jak:

  • zmiany klimatyczne,
  • wylesianie wielkich połaci drzewostanów bez żadnej kontroli,
  • nadmierną ilość odpadów w jednych rejonach przy suszach w innych,
  • zagrożenie gatunków i ograniczenie przestrzeni naturalnych rezerwatów,
  • brak wody pitnej w wielu regionach  uprzemysłowionych i rolniczych,
  • elektrośmieci (stare urządzenia elektroniczne).

Zużycie energii elektrycznej w Polsce wciąż wzrasta. Według danych PSE Operator, w lutym 2012 r. zanotowano wzrost o 7,3% r/r. Całkowite zużycie wynosiło 14,287 Twh. To zła wiadomość szczególnie kiedy słyszymy, że w przeciągu 20 lat trzeba będzie ograniczyć zużycie energii (pakiet klimatyczny) i wspierać źródła odnawialne. Sami musimy ograniczać zużycie energii lub wykorzystywać własne przydomowe źródła energii. Tylko w ten sposób nie będą nam groziły wyłączenia. Jeżeli dzisiaj sami tego nie zrobimy, to jutro wyłączą nam prąd z urzędu.

Godzina dla Ziemi w sensie bezpośrednim nie wpłynie na nagłą poprawę stanu środowiska na naszym globie. Nie rozwiąże w ciągu 60 minut najważniejszych problemów ekologicznych. Ale przecież nie taki jest jej cel. Nikt nie stara się nam wmówić, że poprzez zgaszenie na godzinę światła w mieszkaniu zmienimy i poprawimy świat. Możemy jednak skonfrontować się z zagrożeniami, które są realne. To, co WWF stara się całą akcją przekazać, to świadomość, że każdy ma wpływ na środowisko. Dlatego warto spróbować zmienić coś we własnych rutynach i zachowaniach – coś, co teraz nie wymaga wielkich wyrzeczeń. Niezależnie czy zdecydujemy się zgasić światło czy nie – warto poświęcić godzinę, żeby się nad tym zastanowić. To co jest korzystne dla Ziemi jest korzystne dla nas i naszych dzieci.

Kontakt

Biuro handlowe AirGenerator
ul. Hodowlana 16, 81-606 Gdynia
e-mail: biuro@generatory-wiatrowe.pl
tel.  +48 (53) 558 47 69; +48 (79) 312 03 23
+48 (58) 742 40 50; fax. +48 (58) 742 52 13

Odwiedź nasze pozostałe strony:
www.eco4globe.com,                Google+
www.fotoogniwa-hurt.pl

Aktualności

Elektrownie wiatrowe na bieżąco
w formie blogu

Najczęściej zadawane pytania

Jak przyłączyć mikroinstalację OZE do sieci?
Pokaż odpowiedź

Czy stawiając domowe elektrownie wiatrowe muszę posiadać jakieś pozwolenia budowlane?
Pokaż odpowiedź

Czy do produkowania energii elektrycznej przez elektrownie wiatrowe potrzebne są jakieś koncesje?
Pokaż odpowiedź               Czytaj więcej...

Logo AirGenerator - Generatory wiatrowe
kręci mnie wiatr...

Copyright © 2008-2017 AirGenerator