Warning: include_once(/home/users/celt3402/public_html/domains/generatory-wiatrowe.pl/public_html/wp-content/plugins/sucuri-scanner/sucuri.php): failed to open stream: Permission denied in /home/users/celt3402/public_html/domains/generatory-wiatrowe.pl/public_html/wp-settings.php on line 304

Warning: include_once(): Failed opening '/home/users/celt3402/public_html/domains/generatory-wiatrowe.pl/public_html/wp-content/plugins/sucuri-scanner/sucuri.php' for inclusion (include_path='.:/usr/multiphp/php5.4/usr/share/php:/home/lib/php5.4:/home/lib/php5.4/pear') in /home/users/celt3402/public_html/domains/generatory-wiatrowe.pl/public_html/wp-settings.php on line 304
Maleją szanse na wprowadzenie ustawy OZE od 1 stycznia 2013 | Generatory wiatrowe
Generatory wiatrowe

To będzie długa zima...

Maleją szanse na wprowadzenie ustawy OZE od 1 stycznia 2013

14 września 2012

     Zdaniem cire.pl nie ma szans, aby ustawa o OZE weszła w życie zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Gospodarki, czyli 1 stycznia 2013 r.

1 stycznia 2013 roku jako termin wejścia w życie ustawy o OZE został zapisany w ostatecznym projekcie dokumentu, a jeszcze pod koniec ubiegłego miesiąca aktualność tego terminu potwierdził wiceminister gospodarki Mieczysław Kasprzak.

Jak informuje jednak 10 sierpnia cire.pl, ustawa o OZE nie zostanie wprowadzona w życie zgodnie z planem Ministerstwa Gospodarki, a jej implementacja będzie miała kilkumiesięczne opóźnienie. Wpływ na taki stan rzeczy mają co najmniej dwa czynniki.

Pierwszy to stan prac nad pozostałymi ustawami z tzw. trójpaku energetycznego, czyli Prawa Gazowego i nowego Prawa Energetycznego. W obu przypadkach nie ma jeszcze kompletnych projektów i w dalszym ciągu prace nad nimi nie wyszły jeszcze z Ministerstwa Gospodarki. Wszystkie trzy ustawy energetyczne mogą zostać zatwierdzone przez rząd najwcześniej w październiku lub listopadzie, a prace nad nimi w parlamencie mogą zająć kilka miesięcy.

Drugim czynnikiem, który może opóźnić wprowadzenie w życie ustawy o OZE, jest konieczność zatwierdzenia jej projektu przez Komisję Europejską. Rząd chce zgłosić projekt ustawy o OZE do Brukseli, zanim jeszcze zostanie on przyjęty przez parlament. Sprawdzanie projektu ustawy o OZE przez Komisję Europejską może bowiem zająć kilka miesięcy.

– Instrumenty wsparcia, które określa projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii, są traktowane przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, jak również Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Ministerstwo Gospodarki jako formy pomocy publicznej. Mówię o instrumentach związanych z ceną gwarantowaną, zielonymi certyfikatami, ulgach i zwolnieniach w zakresie przyłączania mikroinstalacji do sieci oraz podatkowych. Z tego powodu będą one podlegały procesowi notyfikacji Komisji Europejskiej – cire.pl cytuje Janusza Pilitowskiego, dyrektora Departamentu Energii Odnawialnej w resorcie gospodarki.

źródło – gramwzielone.pl

Kontakt

Biuro handlowe AirGenerator
ul. Hodowlana 16, 81-606 Gdynia
e-mail: biuro@generatory-wiatrowe.pl
tel.  +48 (53) 558 47 69; +48 (79) 312 03 23
+48 (58) 742 40 50; fax. +48 (58) 742 52 13

Odwiedź nasze pozostałe strony:
www.eco4globe.com,                Google+
www.fotoogniwa-hurt.pl

Aktualności

Elektrownie wiatrowe na bieżąco
w formie blogu

Najczęściej zadawane pytania

Jak przyłączyć mikroinstalację OZE do sieci?
Pokaż odpowiedź

Czy stawiając domowe elektrownie wiatrowe muszę posiadać jakieś pozwolenia budowlane?
Pokaż odpowiedź

Czy do produkowania energii elektrycznej przez elektrownie wiatrowe potrzebne są jakieś koncesje?
Pokaż odpowiedź               Czytaj więcej...

Logo AirGenerator - Generatory wiatrowe
kręci mnie wiatr...

Copyright © 2008-2017 AirGenerator