Warning: include_once(/home/users/celt3402/public_html/domains/generatory-wiatrowe.pl/public_html/wp-content/plugins/sucuri-scanner/sucuri.php): failed to open stream: Permission denied in /home/users/celt3402/public_html/domains/generatory-wiatrowe.pl/public_html/wp-settings.php on line 304

Warning: include_once(): Failed opening '/home/users/celt3402/public_html/domains/generatory-wiatrowe.pl/public_html/wp-content/plugins/sucuri-scanner/sucuri.php' for inclusion (include_path='.:/usr/multiphp/php5.4/usr/share/php:/home/lib/php5.4:/home/lib/php5.4/pear') in /home/users/celt3402/public_html/domains/generatory-wiatrowe.pl/public_html/wp-settings.php on line 304
Kolektory słoneczne są coraz lepsze | Generatory wiatrowe
Generatory wiatrowe

Najlepsze pod słońcem

Kolektory słoneczne są coraz lepsze

23 lipca 2012

Rynek kolektorów słonecznych rozwija się dzięki dotacjom z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Jesteśmy przeciwni dotacjom ponieważ zaburzają one naturalne trendy rynkowe i przez nie inne gałęzie gospodarki (kto wie, czy nie równie ważne, komu to oceniać?) nie mogą się rozwijać tak jak by to było w systemie wolnorynkowym. Niemniej tak jest, jak jest i z tym trzeba żyć.

W swojej ofercie posiadamy bardzo dobrej jakości próżniowe kolektory słoneczne. Niech nikt w tym miejscu nie próbuje nawet zakwestionować jakości naszych wyrobów jeżeli nie sprawdził. Niestety pokutuje często przekonanie, że kolektory próżniowe są słabej jakości i lepsze są kolektory płaskie. Do pewnego stopnia może mieć rację ten, kto jeszcze dwa lata temu porównywał oba rodzaje. Tymczasem w kolektorach postęp technologiczny jest taki jak w całym przemyśle gospodarczym. Dlatego obecnie dobre kolektory próżniowe biją na głowę kolektory płaskie. Nie dość, że mają większą sprawność, to dodatkowo dzięki niewielkiej bezwładności cieplnej są w stanie przekazać ciepło nawet w bardzo niesprzyjających warunkach meteorologicznych. O ile kolektory płaskie muszą całe się nagrzać, o tyle w próżniowych rurkach proces przekazywania ciepła następuje przez odparowanie czynnika w niskich temperaturach.

W przypadku montażu kolektorów płaskich trzeba zwrócić uwagę na dobre odpowietrzenie systemu. Niewielkie rozszczelnienie natychmiast powoduje wyciek czynnika i kolektor płaski w całości staje się bezużytecznym złomem. W przypadku kolektora próżniowego uszkodzenie pojedynczej rurki powoduje spadek sprawności kolektora tylko o tą rurę i cała reszta systemu pracuje nadal. Koszty wymiany pojedynczej rurki nie przekraczają 100zł.

Zapraszam serdecznie do wypróbowania naszych kolektorów próżniowych. Do tej pory wszyscy nasi klienci byli mile zaskoczeni.

Kontakt

Biuro handlowe AirGenerator
ul. Hodowlana 16, 81-606 Gdynia
e-mail: biuro@generatory-wiatrowe.pl
tel.  +48 (53) 558 47 69; +48 (79) 312 03 23
+48 (58) 742 40 50; fax. +48 (58) 742 52 13

Odwiedź nasze pozostałe strony:
www.eco4globe.com,                Google+
www.fotoogniwa-hurt.pl

Aktualności

Elektrownie wiatrowe na bieżąco
w formie blogu

Najczęściej zadawane pytania

Jak przyłączyć mikroinstalację OZE do sieci?
Pokaż odpowiedź

Czy stawiając domowe elektrownie wiatrowe muszę posiadać jakieś pozwolenia budowlane?
Pokaż odpowiedź

Czy do produkowania energii elektrycznej przez elektrownie wiatrowe potrzebne są jakieś koncesje?
Pokaż odpowiedź               Czytaj więcej...

Logo AirGenerator - Generatory wiatrowe
kręci mnie wiatr...

Copyright © 2008-2017 AirGenerator