Warning: include_once(/home/users/celt3402/public_html/domains/generatory-wiatrowe.pl/public_html/wp-content/plugins/sucuri-scanner/sucuri.php): failed to open stream: Permission denied in /home/users/celt3402/public_html/domains/generatory-wiatrowe.pl/public_html/wp-settings.php on line 304

Warning: include_once(): Failed opening '/home/users/celt3402/public_html/domains/generatory-wiatrowe.pl/public_html/wp-content/plugins/sucuri-scanner/sucuri.php' for inclusion (include_path='.:/usr/multiphp/php5.4/usr/share/php:/home/lib/php5.4:/home/lib/php5.4/pear') in /home/users/celt3402/public_html/domains/generatory-wiatrowe.pl/public_html/wp-settings.php on line 304
Kolejne podwyżki | Generatory wiatrowe
Generatory wiatrowe

Rosną ceny paliw i energii...

Kolejne podwyżki

30 marca 2012

Dzisiaj URE zechciał nas uraczyć kolejną informacją na temat podwyżek cen. tym razem chodzi o gaz. Według nowej taryfy PGNiG będziemy płacić od kwietnia od 7% do 10% więcej. Przedsiębiorstwa zapłacą nawet 15% więcej.
Nowa taryfa PGNiG została zatwierdzona na cały 2012 rok. Taryfa najprawdopodobniej wejdzie w życie od 1 kwietnia, chociaż ostateczna decyzja w tej sprawie należy do Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Tymczasem Prezes Urzędu poinformował, że możliwa jest też kolejna zmiana taryfy w tym roku, w sytuacji, gdyby nastąpiły „istotne zmiany w otoczeniu gospodarczym”. Dodał, że chodzi przede wszystkim o cenę ropy i kursy walutowe. Prezes Woszczyk dodał, że gdyby gazowej spółce udało się wygrać arbitraż z Gazpromem (na początku listopada zeszłego roku PGNiG rozpoczęło procedurę arbitrażu w sporze z Gazpromem o ceny gazu), Urząd mógłby również zażądać obniżenia taryfy spółki.
Mając na uwadze wcześniejsze doświadczenia nie ma jednak co liczyć na jakiekolwiek obniżki. Niestety wpływ inflacji, kurczenie się zasobów naturalnych oraz stały wzrost kosztów pracy skłania raczej do tego, że ceny paliw i energii będą coraz bardziej rosły.
Trzeba liczyć na siebie. Jeżeli będziemy mieli swoje własne, prywatne źródło energii to będziemy mogli nie tylko zaoszczędzić, ale to my będziemy dyktować warunki dla odbiorców. Rynek prosumentów się rozwija. Wytwarzanie energii lokalnie jest tańsze, nie wymaga transportowania na duże odległości, nie ma strat przesyłowych i nie trzeba utrzymywać infrastruktury. Każdy już dziś może mieć swoje własne źródło prądu. W dobrych warunkach, przy umiejętnym korzystaniu z odnawialnych źródeł energii, dla przeciętnego gospodarstwa domowego, wystarczy elektrownia wiatrowa 3kW. żeby nie płacić rachunków za energię elektryczną (pod warunkiem, że nie wykorzystuje się prądu do ogrzewania).

Kontakt

Biuro handlowe AirGenerator
ul. Hodowlana 16, 81-606 Gdynia
e-mail: biuro@generatory-wiatrowe.pl
tel.  +48 (53) 558 47 69; +48 (79) 312 03 23
+48 (58) 742 40 50; fax. +48 (58) 742 52 13

Odwiedź nasze pozostałe strony:
www.eco4globe.com,                Google+
www.fotoogniwa-hurt.pl

Aktualności

Elektrownie wiatrowe na bieżąco
w formie blogu

Najczęściej zadawane pytania

Jak przyłączyć mikroinstalację OZE do sieci?
Pokaż odpowiedź

Czy stawiając domowe elektrownie wiatrowe muszę posiadać jakieś pozwolenia budowlane?
Pokaż odpowiedź

Czy do produkowania energii elektrycznej przez elektrownie wiatrowe potrzebne są jakieś koncesje?
Pokaż odpowiedź               Czytaj więcej...

Logo AirGenerator - Generatory wiatrowe
kręci mnie wiatr...

Copyright © 2008-2017 AirGenerator