Warning: include_once(/home/users/celt3402/public_html/domains/generatory-wiatrowe.pl/public_html/wp-content/plugins/sucuri-scanner/sucuri.php): failed to open stream: Permission denied in /home/users/celt3402/public_html/domains/generatory-wiatrowe.pl/public_html/wp-settings.php on line 304

Warning: include_once(): Failed opening '/home/users/celt3402/public_html/domains/generatory-wiatrowe.pl/public_html/wp-content/plugins/sucuri-scanner/sucuri.php' for inclusion (include_path='.:/usr/multiphp/php5.4/usr/share/php:/home/lib/php5.4:/home/lib/php5.4/pear') in /home/users/celt3402/public_html/domains/generatory-wiatrowe.pl/public_html/wp-settings.php on line 304
Jak kupić taniej? | Generatory wiatrowe
Generatory wiatrowe

Kontraktowanie dostaw

Jak kupić taniej?

28 maja 2012

     Ponieważ takie produkty jak fotoogniwa czy kolektory słoneczne są produktem masowym  podjęliśmy decyzję o zmianie formy sprzedaży. Od teraz zamówienia na większe ilości fotoogniw i kolektorów słonecznych mogą być kontraktowane.

     W praktyce to oznacza, że obowiązują takie same zasady jak dotychczas w przypadku sprzedaży niewielkich ilości baterii słonecznych czy kolektorów. Natomiast jeżeli ktoś chciałby zamówić większą ilość (nawet z odbiorami w różnych terminach, z możliwością zapłaty częściowej) to każdorazowo takie transakcje będą rozpatrywane indywidualnie w oparciu o aktualny kurs PLN/USD. Dzięki temu uda się nam uzyskać najniższą możliwą cenę z korzyścią dla kupującego i będziemy mogli zaplanować sobie zapasy magazynowe zgodnie z aktualnymi potrzebami.

     Będzie to wyglądało np. tak: nasz klient planuje, że ma do zrealizowania 15 inwestycji na zamontowanie kolektorów słonecznych w ciągu najbliższych 3 m-cy. Łączna ilość kolektorów to np. 600 rur próżniowych. W tej chwili potrzebuje na bieżące instalacje 150 rur. Piszemy kontrakt na dostawę 600 szt w ciągu 3 m-cy. Ustalamy najniższą możliwą cenę. Zakładam, że taka cena może być nawet ponad 10% niższa niż cena bez kontraktu. Jeżeli dochodzimy do porozumienia klient wpłaca tą różnicę wartości zamówienia. Kiedy klient zechce odebrać częściowo zamówioną partię kolektorów wpłaca kwotę o wartości odbieranego towaru np. wartości 150 rur, które obecnie potrzebuje. Jeżeli wywiąże się z kontraktu w umówionym terminie, w całości (600 rur w ciągu 3 m-cy)  to zyskuje różnicę miedzy normalnym poziomem cen, które musiałby zapłacić a tym wynegocjowanym. Jeżeli nie wywiąże się to praktycznie nic nie traci ponieważ przy ostatniej odbieranej transzy będzie rozliczana różnica między zakontraktowaną ilością a faktycznym odbiorem. W przypadku nie wywiązania się z kontraktu klient po prostu płaci faktycznie za zamówienie tak jakby kontrakt nie obowiązywał czyli po zwykłej stawce.

     Podobnie sytuacja ma się w przypadku fotoogniw. Załóżmy, że klient przewiduje zamontowanie 15kW ogniw słonecznych. Czas realizacji jaki ma na to wynosi 6 m-cy. Obecnie musi pilnie zamontować 2kW paneli. Po podpisaniu kontraktu wpłaca różnicę cen między kontraktowymi a bez kontraktu i ma gwarancję dostawy w określonej cenie, przez najbliższe pół roku bez względu na wahania kursu PLN/USD.

      Liczymy, że taka forma sprzedaży pozwoli nam zaspokoić potrzeby rynku na wyższym poziomie z korzyścią dla obu stron.

Kontakt

Biuro handlowe AirGenerator
ul. Hodowlana 16, 81-606 Gdynia
e-mail: biuro@generatory-wiatrowe.pl
tel.  +48 (53) 558 47 69; +48 (79) 312 03 23
+48 (58) 742 40 50; fax. +48 (58) 742 52 13

Odwiedź nasze pozostałe strony:
www.eco4globe.com,                Google+
www.fotoogniwa-hurt.pl

Aktualności

Elektrownie wiatrowe na bieżąco
w formie blogu

Najczęściej zadawane pytania

Jak przyłączyć mikroinstalację OZE do sieci?
Pokaż odpowiedź

Czy stawiając domowe elektrownie wiatrowe muszę posiadać jakieś pozwolenia budowlane?
Pokaż odpowiedź

Czy do produkowania energii elektrycznej przez elektrownie wiatrowe potrzebne są jakieś koncesje?
Pokaż odpowiedź               Czytaj więcej...

Logo AirGenerator - Generatory wiatrowe
kręci mnie wiatr...

Copyright © 2008-2017 AirGenerator