Warning: include_once(/home/users/celt3402/public_html/domains/generatory-wiatrowe.pl/public_html/wp-content/plugins/sucuri-scanner/sucuri.php): failed to open stream: Permission denied in /home/users/celt3402/public_html/domains/generatory-wiatrowe.pl/public_html/wp-settings.php on line 304

Warning: include_once(): Failed opening '/home/users/celt3402/public_html/domains/generatory-wiatrowe.pl/public_html/wp-content/plugins/sucuri-scanner/sucuri.php' for inclusion (include_path='.:/usr/multiphp/php5.4/usr/share/php:/home/lib/php5.4:/home/lib/php5.4/pear') in /home/users/celt3402/public_html/domains/generatory-wiatrowe.pl/public_html/wp-settings.php on line 304
Dopłaty dla oszczędnych | Generatory wiatrowe
Generatory wiatrowe

Temu na miseczce, temu na łyżeczce...

Dopłaty dla oszczędnych

17 maja 2012

Dopłaty dla energooszczędnych     Zapowiada się mała rewolucja w budownictwie. Będą dopłaty do domów wykonywanych w technologi energooszczędnej i budowanych z odnawialnymi źródłami energii, poinformował właśnie  Narodowy Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Jeszcze w tym tygodniu ma być wiadomo jakie będą założenia nowego programu. Poznamy warunki uzyskania pomocy finansowej i szacunki dotyczące liczby osób, które będą mogły z niej skorzystać. W tej chwili jasne jest tylko, że pomoc będzie polegała na dopłatach do kredytów bankowych zaciąganych na budowę i zakup energooszczędnych mieszkań. Będzie to podobny program jaki obejmuje dopłaty do kolektorów słonecznych, który cieszy się ogromnym powodzeniem.

     Wzorcowy program ruszył już kilka miesięcy temu w Katowicach. Pilotażowy program realizuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pomysł został zaczerpnięty z Niemiec, gdzie doświadczenia związane z dopłatami do domów energooszczędnych przynoszą wymierne korzyści nie tylko użytkownikom budynków, ale też ograniczają konieczność rozbudowy infrastruktury odpowiedzialnej za dostarczenie energii do mieszkań. U naszych zachodnich sąsiadów tego typu dopłaty stosowane są od lat i cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Z takiego obrotu spraw zadowoleni są zarówno indywidualni inwestorzy jak i firmy instalacyjne. Budynki w technologii energooszczędnej nie muszą być drogie. Jeżeli użytkownik ma szerszą wizję ekologiczną to przy odrobinie wiedzy jest w stanie ograniczyć zużycie energii o 30%, a dalsze oszczędności może uzyskać stosując indywidualne rozwiązania z odnawialnymi źródłami energii takimi jak wiatraki czy ogniwa słoneczne. Mając do dyspozycji dopłaty do instalacji ekologicznych można być niemal samowystarczalnym, jeżeli chodzi o energię, bez ponoszenia specjalnie większych nakładów w stosunku do tradycyjnej instalacji. Ewentualna różnica kosztów zwróci się bardzo szybko.

Kontakt

Biuro handlowe AirGenerator
ul. Hodowlana 16, 81-606 Gdynia
e-mail: biuro@generatory-wiatrowe.pl
tel.  +48 (53) 558 47 69; +48 (79) 312 03 23
+48 (58) 742 40 50; fax. +48 (58) 742 52 13

Odwiedź nasze pozostałe strony:
www.eco4globe.com,                Google+
www.fotoogniwa-hurt.pl

Aktualności

Elektrownie wiatrowe na bieżąco
w formie blogu

Najczęściej zadawane pytania

Jak przyłączyć mikroinstalację OZE do sieci?
Pokaż odpowiedź

Czy stawiając domowe elektrownie wiatrowe muszę posiadać jakieś pozwolenia budowlane?
Pokaż odpowiedź

Czy do produkowania energii elektrycznej przez elektrownie wiatrowe potrzebne są jakieś koncesje?
Pokaż odpowiedź               Czytaj więcej...

Logo AirGenerator - Generatory wiatrowe
kręci mnie wiatr...

Copyright © 2008-2017 AirGenerator